‹همایون عزیز› میلادت همایون باد

 

هیچ وقت یادم نمیره زمانی که  برادر بزرگم با اون ضبط صوت های قدیمی نوار کاست های استاد شجریان و بنان و ...  گوش می کرد و ما هم با بچگی خودمون شعرهایی که می شنیدیم یاد می گرفتیم و گاهی با خواننده زمزمه میکردیم و لذت می بردیم. بعدها که بزرگتر شدیم دیگه منتظر برادرم نبودیم؛ ما کوچکترها  خودمون  کاست های جدیدی که به بازار می اومد می خریدیم.  بعد ضبط صوت می آوردیم توی حیاط ؛ روی پله ای می گذاشتیم و کنار حوض و باغچه های با صفای اون خونه قدیمی می نشستیم و  یه آلبوم انتخاب میکردیم و همگی با هم گوش میکردیم...  حالا سالها از اون روزا میگذره... نه از اون ضبط صوت ها پیدا میشه نه خبری از اون نوار کاست ها هست و نه حیاطی و حوض و باغچه ای مونده... اما علاقه ما روز به روز بیشتر  و بیشتر شد و خدارو شکر امکانات بهتر و مجهز تر.

حالا غیر از گوش  کردن به  آلبومهای زیبا و ماندگارخسرو آواز ایران ؛ مشتاق شنیدن قطعه های قشنگ یادگار استاد نیز هستیم  و از تک تک تصنیف ها  و اجراها لذت می بریم.

یادگاری که هر جا  مطلب  و یادداشتی  درباره او می خوانیم می بینیم که همه هنرمندان و ورزشکاران و  کسانی که با او در ارتباطند، معتقدند به  لحاظ اخلاقی و شخصیتی از جایگاه والایی برخوردار است و از معدود افرادی است که به واسطه‌ی شهرت از حریم اخلاقیات فاصله نگرفته  و اتفاقاً با پیشرفت روزبه‌روز هنرش، اخلاق‌مدارتر هم شده است.

 و به قول یکی از همکارانش  البته توقعی غیر از این هم نمی‌رود، از کسی که در خانواده‌ای به دنیا آمده و پرورش یافته با آن سابقه و حُسن شهرت که ناگفته پیداست چه حساسیتی روی تربیت فرزندان‌شان داشته‌اند. وگرنه چه بسیار هنرمندانی که همزمان با پیشروی هنری، دچار طغیان و بی‌اخلاقی شده‌اند.

 امروز(31 اردیبهشت)  زاد روز اوست ... همایون شجریان  را می گویم.  برای من و خانواده ام قطعه های زیبای آلبوم هایش یکی از یکی شنیدنی تر  و دوست داشتنی تر است.

به او که از نیکنامان روزگار است  و همچنین دوستداران و هواخواهانش با احترام تمام تولدش را تبریک  و شادباش می گویم و برایش آرزوی سلامتی و موفقیت بیش از پیش دارم.

 همایون عزیز میلادت همایون باد

  

  

 مریم  - 31 اردیبهشت ماه 1393

 http://www.khavaranshop.com/   خرید پستی از خاوران شاپ

از بین همه  ترانه ها و آهنگها  این قطعه دیوانه ام میکند...

صدایت ماندگار و نفست گرم باشد همایون عزیز

                                               چونی بی من ( آلبوم نه فرشته ام نه شیطان)

ای همدم روزگار چونی بی من

ای مونس و غمگسار چونی به من

من با رخ چون خزان زردم بی تو

تو با رخ چون بهار چونی بی من

***

ای زندگی تن و توانم همه تو

جانی و دلی ای دل و جانم همه تو

تو هستی من شدی و از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

***

عشقت به دلم در آمد و شاد برفت

باز آمد و رخت خویش بنهاد برفت

گفتم به تکلف دو سه روزی بنشین

بنشست و کنون رفتنش از یاد برفت

***

ای در دل من میل و تمنا همه تو

واند سر من مایه سودا همه تو

هر چند به روزگار در مینگرم

امروز همه تویی

فردا همه تو

 

/ 6 نظر / 54 بازدید
پریسا

این آهنگ بینظیره...امروزهمه تویی،فرداهمه تو.... استادهمایون تولدتون مبارک[گل]

کلبه شعر

مثل اين است كه شب نمناك است ديگران را هم غم هست به دل غم من ليك غمي غمناك است سهراب سپهری

منصوره

زادروز یادگار برومند خسرو آواز ایران مبارک باد. ممنون که یاد آوری کردی

نرگس

[گل][گل]

hasti

تولدش مبارك. به منم سر بزن اگه دوست داشتي[گل]

کسی که....

عجیب این آهنگ منو به هق هق میندازه....... چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم نگفتی ماه تاب امشب چه زیباست ندیدی جانم از غم ناشکیباست چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم *** خیالت گرچه عمری یار من بود امیدت گرچه در پندار من بود بیا امشب شرابی دیگرم ده زمینای حقیقت ساغرم ده چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم *** چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم نگفتی ماه تاب امشب چه زیباست ندیدی جانم از غم ناشکیباست چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم *** دل دیوانه را دیوانه تر کن مرا از هر دو عالم بی خبر کن *** بیا امشب شرابی دیگرم ده زمینای حقیقت ساغرم ده چرا رفتی چرا من بیقرارم به سر سودای آغوش تو دارم