معجزه امید

                    مطالب خواندنی, امید به خدا

به جرات میشه گفت اکثر مردم دنیا شب گذشته  پای گیرنده ها مشغول  تماشای مسابقه فوتبال بودند. تحلیل فنی و تاکتیکی این مسابقه دیدنی و مهیج به  عهده  کارشناسان  رسانه ها  و ارباب جراید ورزشی؛ اما چیزی که از منظر من در این مسابقه جالب توجه بود موضوع دیگری بود.

دیشب دو تیم قدر اروپایی با دو طرز فکر مختلف  و با انگیزه های بالا و لازم  برای کسب عنوانی با ارزش  رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و برای افزودن افتخاری به گنجینه افتخارات در  این آوردگاه بزرگ به میدان آمدند.

نکته مورد توجه من از این دیدار زمانی بود که تنها یک دقیقه به پایان مسابقه وقت باقی بود که دوربین تلویزیونی چهره سرمربی تیم قدرتمند و پرطرفدار یک سوی میدان را نشان داد که با وجودی  عقب بودن یک گل  اما با چهره ای مصمم طوری به ساعت ورزشگاه نگاه کرد و در کنار زمین همچنان امیدوار  ایستاده بود که گمان میکردی دقایق زیادی از زمان مسابقه باقیست و  هنوز چیزی از دست نرفته . و شاید همین  دیدگاه  و القائات فکری او باعث شد که بازیکنانش تا لحظه آخر دست از تلاش و مبارزه بر ندارند.  درست یکی دو دقیقه بعد نتیجه عوض شد و ورق برگشت.  تیمی  که همه چیز را تمام شده می پنداشت و کم کم خود را آماده  جشن و پایکوبی می کرد با دریافت گل مساوی در لحظات پایانی به ناگاه ساختارش از هم گسسته و نتیجه را وا داد. 

براستی علت این از هم گسیختگی و به هم ریختگی یکباره و یا به قول خودمان کم آوردن چه بود؟؟؟

شاید بتوان گفت مستطیل سبز و داستانش نمای کوچکی از زندگی روزمره همه ما آدمهاست. از این دست اتفاقات در مسابقات ورزشی بسیار دیده ایم. نه این اولین است و نه آخرین.  اما یادآوری درسها و  دلایل  این مدل اتفاقات هیچ وقت نه تنها تکراری نیست بلکه تلنگر خوبی برای ماست.

اتفاقاتی که دو روی سکه را همزمان به ما  نشان می دهد و  یقینا تیتر صفحه اول آن چیزی نخواهد بود جز واژه ‹امید›

به زعم من راز این واژه چهار حرفی چیزی نیست جز:

 ایمان (الف) به معجزه (م) و  یاری (ی) دستان خدا (د)

آنجا که امیدواری حرف اول را می زند برای کسب موفقیت و رسیدن به هدف هیچ زمانی دیر نیست، فقط کمی  صبر و تلاش بیشتر می طلبد. و آنجا که امید رنگ می بازد دیگر  نه امکانات و شرایط و زمان  معنا دارد و نه  حتی به قول عامه شانس و اقبال هویتی پیدا میکند.

کمی سخته  اما  خوبه  باور کنیم " امید" ‹ معجزه › میکنه...

مریم -  4 خردادماه 1393

/ 2 نظر / 33 بازدید
منصوره

دقیقا درسته. کمی سخت هست اما نشدنی نیست. برای همین هست که می گویند امید آخرین چیزی هست که در انسان می میرد.

پریسا

اميد در زندگاني بشر به همان ميزان اهميت دارد كه بال براي پرندگان. ويكتور هوگو ممنون عزیزم..[گل]